Adoracja w Panewnikach - zapowiedź

O adoracji napiszemy wkrótce, a teraz coś więcej o planetarium… W kolejnym spektaklu z cyklu „Gwiezdny Pokój”, tym razem zatytułowanym „Ma granice Nieskończony” gościem wieczoru będzie Gospel Sound, Katowicki Chór Gospel pod dyrekcją Jolanty Mitko z akompaniamentem pianisty Artura Wypicha.

Klarnecistka Marta Wawszczak zaprezentuje brzmienie tego tajemniczego instrumentu solo i w duecie z instrumentarium klawiszowym. Nie zabraknie wirtuozowskich popisów Klaudiusza Jani, który specjalnie na tę okazje tworzy improwizację „Creator alme siderum” (Stwórco gwiaździstych przestworzy).

Bardzo interesująco przedstawia się program popularno-naukowy przygotowany przez Stefana Jantę – wicedyrektora Planetarium Śląskiego. Będzie w nim mowa o granicach w nauce, o makro- i mikrokosmosie. Z pewnością wielu ministrantów – studentów zadaje sobie całkiem proste lub skomplikowane pytania o świat i Boga. Wizyta w Planetarium może przynieść odpowiedzi na niejedne z nich.

Specjalną wypowiedź dla uczestników spektaklu przygotowuje jeden z najwybitniejszych światowych kosmologów: ks. prof. Michał Heller.

Serdecznie zapraszamy: Planetarium Śląskie w Chorzowie 12 stycznia 2014 o godz. 16.59.

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4174125