Najważniejsze informacje...

Codziennie na stronie będzie ukazywało się wiele informacji prosimy często sprawdzać stronę, gdyż wiadomosci będą na bieżąco aktualizowane.

Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu serca na spotkanie z Chrystusem i czasie celebrowania największych tajemnic naszej wiary, tak aby każdy z nas mógł godnie przyjąć Komunię Świętą w czasie Triduum. Pamiętajmy też o odświętnym ubiorze; można ubrać garnitur, eleganckie buty lub w jakiś inny sposób podkreślić świąteczny charakter tych dni.

Podczas Triduum będziemy przebierać się w naszych salkach ministranckich. Przychodzimy najpóźniej pół godziny przed rozpoczęciem celebracji. Służymy w komżach świątecznych.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na tzw. Ciemne Jutrznie o godz. 8.00. Jest to szczególna modlitwa brewiarzowa przygotowana przez młodzież naszej parafii.

Na czas adoracji przy Ciemnicy lub Bożym Grobie można zabrać ze sobą Pismo Święte, różaniec lub skarbczyk. Jest to dobry czas na osobistą modlitwę i spotkanie z Jezusem.

Przypominamy, że obecność na porannych próbach jest obowiązkowa – kto się na nich nie pojawi bez wyraźnego usprawiedliwienia nie będzie służył podczas wieczornych Liturgii.


Wielki Czwartek
Godz. 9.00 – próba obmycia nóg
Godz. 9.30 – próba asysty dla wszystkich ministrantów
Po zbiórce Spowiedź Święta dla chętnych
Godz. 16.00 – Msza Święta dla dzieci, na którą zapraszamy wszystkich chętnych ministrantów zwłaszcza ze szkoły podstawowej
Godz. 18.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej


Wielki Piątek
Godz. 9.00 – Droga Krzyżowa dla chętnych
Godz. 9.45 - próba asysty dla wszystkich ministrantów
Godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
Godz. 20.00 – adoracja przy Bożym Grobie

Wielka Sobota
Godz. 9.00 – próba asysty dla wszystkich ministrantów
Godz. 12.00 – bieganie z kołatkami dookoła kościoła
Od godz. 12.00 do godz. 17.00 – świecenie potraw na stół wielkanocny
Godz. 20.30 – Wigilia Paschalna (przynosimy ze sobą świece)

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 5
Ilość odwiedzin: 4350828