Wspomnienia z Krakowa

Powstała ona w małym miasteczku Mariapfarr w Austrii, a tekst napisał ksiądz Joseph Mohr. Pierwotnie kolęda ta wykonywana była z akompaniamentem gitary z powodu niesprawnych organów w Mariapfarr.

Następna była sala inspiracji i wyobraźni. Tam ministranci wysłuchali m. in. historii chłopaka dręczonego w szkole, który został potem najlepszym uczniem (i piłkarzem!), a to wszystko dzięki jednemu koledze, który wyciągnął do niego pomocną dłoń. Ta historia była nauką, że nigdy nie warto się poddawać, a ludziom, którzy już się poddali, należy udzielić bezinteresownej pomocy.

W sali integracji odbył się quiz, który sprawdzał wiedzę religijną z różnych kategorii. Liczyła się nie tylko trafność odpowiedzi, ale również szybkość ich udzielania na specjalnych pilotach. III miejsce uzyskał ks. Czarek, II miejsce zajął Patryk Paszko, a zwycięzcą został Grzegorz Sobolewski. Wygląda na to, że ks. Czarek znalazł sobie godnych następców…

Ostatnią salą była sala ruchu. Tam, dzięki efektom specjalnym kina 4D na własnej skórze można było poczuć trzęsienie właśnie formującej się Ziemi i powiew wiatru nad wodami.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach ministranci wysłuchali historii o św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, obejrzeli celę, w której mieszkała i uczcili jej relikwie. Następnie podziwiali piękne mozaiki w Centrum Jana Pawła II i zeszli do kaplic pod kościołem m.in. św. Kingi, MB Piekarskiej, św. Jakuba czy kaplicy kapłańskiej z płytą z grobu św. Jana Pawła II z grot watykańskich. Ostatnim punktem programu była słodka wizyta w kawiarni, w której serwowano kawę, herbatę i pyszne kremówki.

An. Patryk Paszko

Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 4
Ilość odwiedzin: 4379634