Kronika
12 i 14 listopada – chwila prawdy
(2009-11-14)

Podczas czwartkowej odprawy dla lektorów i starszych 12 listopada i sobotniej zbiórki 14 listopada ministranci brali udział w specjalnym głosowaniu. Ze wszystkich ministrantów wybierano najlepszych. Trzeba było wskazać dwie osoby. Pierwszą jako najbardziej zaangażowaną we wspólnotę i służbę przy ołtarzu, najbardziej kompetentną, pobożną, obowiązkową i sumienną, a drugą jako najlepszego kolegę i przyjaciela.

Więcej
10 listopada – Dekanalne Rozgrywki
(2009-11-10)

10 listopada we wtorek, w godzinie Miłosierdzia, odbyły się Dekanalne Rozgrywki Piłki Nożnej w Zespole Szkół nr 2 w Murckach. Nasza drużyna gimnazjalna – ponieważ jest pobożna – okazała miłosierdzie innym i wystawiła tylko jedną drużynę, która dla jednych niestety, a dla drugich na szczęście pokonała wszystkich rywali, zdobywając I miejsce.

Więcej
30, 31 października – Koniaków City
(2009-10-31)

Już dwa miesiące szkoły, więc najwyższy czas, żeby odpocząć. Ministranci wiedzą jak to robić, więc 30 i 31 października wybrali się na zdobywanie Koniakowa. W godzinach popołudniowych, dwudziestopięcioosobowa grupka wyjechała busikiem w wyznaczonym celu. Jak się okazało nie było to całkiem proste, ponieważ objazdy do Wisły prowadziły przez Berlin albo co najmniej przez Warszawę… Ale udało się…

Więcej
Urodziny ks. opiekuna
(2009-10-20)

We wtorkowy wieczór spotkaliśmy się na wieczornej Eucharystii w intencji naszego nowego opiekuna ks. Cezariusza Wali. Modliliśmy się o potrzebne dla niego łaski oraz cierpliwość dla ministrantów i lektorów naszej parafii: Księdzu Czarkowi życzymy wielu Bożych łask i jak najwięcej radości w naszej wspólnocie…

Więcej
Szkolenie nowych archidiecezjalnych animatorów
(2009-10-10)

W poranek sobotni 10 października około 60 kandydatów na animatorów z diecezji zgromadziło się w pomieszczeniu drukarni diecezjalnej. Z naszej parafii zostali wybrani: Janusz Sternal i Adam Reimann.

Więcej