Kronika
Październikowa punktacja
(2013-11-05)

W końcu nadszedł czas podsumowania maryjnego miesiąca października. W tym miesiącu wielu ministrantów gorliwie uczestniczyło w pięknych nabożeństwach różańcowych, w których mogło przez wstawiennictwo Matki Bożej prosić Pana Boga o wiele łask.

Więcej
Zapisy kolędowe i inne ogłoszenia
(2013-11-03)

Zapraszam do zapisów kolędowych w zakrystii! Zapisują się tylko Ci ministranci, którzy regularnie chodzą na Msze święte i nie mają zaległości w zbiórkach. Po zapisaniu na wszystkie trasy pierwszej kartki, będą pojawiać się następne. Zapisujemy się rozsądnie, by potem niepotrzebnie nie kreślić.

Więcej
Odpust za zmarłych
(2013-11-01)

Jako ministranci służąc przy ołtarzu, a także nawiedzając cmentarz możemy ofiarować bliskim zmarłym lub duszom w czyśćcu cierpiącym odpust zupełny. Możemy go uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, a w dniach od 1 do 8 listopada, także przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych pod zwykłymi wcześniej wymienionymi warunkami.

Więcej
Aktualności na stronie
(2013-10-31)

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z planem kolędy do świąt znajdującym się na naszej stronie. Jako ministranci macie pierwsi dostęp do tych informacji :) W najbliższym czasie pojawią się również imiona i nazwiska ministrantów idących, na daną trasę oraz w przeddzień kolęd imiona i nazwiska księży idących z wami.

Więcej
I czwartek miesiąca
(2013-10-28)

W rozwinięciu newsa przedstawiamy ministranckie funkcje na najbliższy I czwartek miesiąca, który wypada wyjątkowo 31 października (data I czwartku zawsze jest uzalezniona od przypadającego I piątku w danym miesiącu). Zapraszamy do Modlitwy w intencji powołań.

Więcej