Kronika
Odprawa i film...
(2012-09-30)

W najbliższy wtorek zapraszamy na odprawę otwartą o godz. 19.00. Zaproszeni są nie tylko animatorzy, lektorzy i ministranci starsi, ale również uczniowie szkoły gimnazjalnej oraz starszych klas szkoły podstawowej. Zamierzamy oglądać wspólnie II część filmu: „Ksiądz Bosko. Apostoł Młodzieży”. Film opowiadający o niezwykłym świętym, księdzu Janie Bosko, który na przedmieściach Turynu zajmował się trudną i opuszczoną młodzieżą”. Na film można zabrać różnorodne przekąski…

Więcej
Październik miesiąc różańcowy
(2012-09-29)

Jak już ksiądz Czarek przypomniał na sobotniej zbiórce, wielkimi krokami zbliża się październik, a jak wiemy w tym miesiącu szczególnie Kościół katolicki odmawia różaniec. My jako ministranci też chcemy włączyć się w tą modlitwę oraz swoją służbą ułatwić wszystkim przeżywanie tej jakże pięknej modlitwy.

Więcej
Pomoc dla schroniska dla zwierząt
(2012-09-27)

Nasza wspólnota ministrancka angażuje się w różne akcje społeczne i charytatywne. Tym razem przyszedł czas na pomoc dla schroniska dla zwierząt…
Każdy kto tylko chce, może postarać się coś na ten cel ofiarować np. karmę dla psów lub kotów (może być garść suchej karmy od swojego pupila :)) jakieś psie, lub kocie przysmaki, mleko, kasza itp. Zbieramy również stare koce bądź ręczniki.

Więcej
Nowe grupy na zbiórkach
(2012-09-26)

Rozpoczął się nowy rok formacyjny, a więc powracamy do naszych spotkań w grupach. Kończy się okres lenistwa i bierzemy się do pracy! Po pierwszym spotkaniu w grupach, które odbyło się 15.09.2012. nastąpiły drobne zmiany w składach grup. Zapraszam do zapoznania się z nowym podziałem.

Więcej
Ewangelizacja trzynastki...
(2012-09-21)

20 i 21 września br. wśród uczniów klas III-VI szkoły podstawowej nr 13. przeprowadziliśmy „małą ewangelizację”, która miała na celu zaproszenie uczniów popularnej „trzynastki” do grupy Dzieci Maryi oraz Ministrantów.

Więcej