Kronika
Wielkopostna modlitwa przed i po służeniu
(2011-03-12)

Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu w Środę Popielcową Msze święte rozpoczynamy i kończymy nową modlitwą przed i po służeniu przygotowaną specjalnie na ten okres. Zachęcam ministrantów do zapoznania się z jej treścią, zwłaszcza młodszych ministrantów, abyśmy mogli pięknie chwalić nią Pana Boga. Warto nie tylko ją przeczytać, ale przede wszystkim przmyśleć!

Więcej
Nabożeństwa wielkopostne
(2011-03-09)

Zapraszamy  wszystkich ministrantów na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Szczególnymi naszymi reprezentantami niech będą ministranci należący do grup niedzielnych wg poniższego porządku.
Droga Krzyżowa piątki godz.17.00 i 18.30
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele godz. 16.00.

Więcej
Rozpoczynamy Wielki Post
(2011-03-06)

W najbliższą środę 9 marca rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze święte z obrzędem posypywania głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 16.30, 18.00 i 20.00.

Więcej
Kandydaci na animatorów
(2011-03-04)

Po zasięgnięciu opinii animatorów oraz lektorów wysyłamy na kurs animatorski Radosława Pawluczuka, Adriana Fiszera i Kamila Perzanowskiego. W najbliższym czasie odbędą dwa spotkania przygotowujące w Sali drukarni archidiecezjalnej w Katowicach (przy katedrze Chrystusa Króla), a następnie wyjadą na trzy dni do Bielska Lipnik na dalszą formację.

Więcej
Pogrzeb Józefa Kocurka
(2011-02-28)

Zmarł pan Józef Kocurek wiceprezydent miasta Katowice. Ministranci znają go m.in. z tego, że brał udział w uroczystościach kościelnych w stroju śląskim. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, 3 marca o godz. 12.00 w kościele. Zmarłego otoczmy naszą modlitwą. Spodziewamy się dużej liczby uczestników pogrzebu. Trzeba również „obsadzić” wiele dodatkowych funkcji podczas Mszy żałobnej i procesji na cmentarz (m.in. tuby).

Więcej