Kronika
Czuwamy!
(2010-12-11)

Dziękuję Wam Drodzy Ministranci za czuwanie adwentowe. Nasze roraty, postanowienia, dobre uczynki, wyrzeczenia – to nic innego jak „prostowanie ścieżek dla Pana”. Zachęcam do dalszych wysiłków i wytrwałości. Niech roraty będą nadal oblegane przez ministrantów pragnących gorliwie służyć dla Pana!

Więcej
Roraty w obiektywie
(2010-12-05)

Na stronie ministranckiej uruchamiamy serwis roratni! Zapraszamy do galerii fotograficznej, bo w nim co jakiś czas będą się ukazywać zdjęcia z rorat. Przede wszystkim chcemy uhonorować dzieci, które weszły do groty, odnalazły zwój Pisma Świętego i przepisały podany fragment lub go narysowały. Część zdjęć z naszej witryny będzie wywoływana i wieszana w gablotkach lub na specjalnej tablicy w kościele.

Więcej
Wspomnienie rekolekcji animatorskich
(2010-12-01)

Za nami czas animatorskich rekolekcji adwentowych! W rozwinięciu wiadomości jako sprawozdanie i zarazem zachęta dla innych prezentujemy wybrane wypowiedzi z ankiet rekolekcyjnych. Proszę o modlitwę w intencji animatorów o gorliwe wypełnianie powierzonych im zadań, aby w swoich parafiach mogli być przykładem dla młodszych ministrantów na wzór św. Tarsycjusza czy Dominika Savio.

Więcej
Zwycięzcy ministrankich quizów
(2010-11-28)

Dziękujemy wszystkim Ministrantom, Parafianom i Gościom za wzięcie udziału w konkursie ministranckim! Odwiedziny naszej witryny oraz udział w quizach liturgicznych przerósł nasze oczekiwania! Mnóstwo osób trudziło się nad podanymi pytaniami. Jak się okazało ministrancka wiedza wcale nie jest taka łatwa. Dlatego tym bardziej gratulujemy tym, którzy otrzymali największą ilość punktów. Ze wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosowaliśmy po kilku zwycięzców. Zgodnie z obietnicą podajemy ich imiona i nazwiska:

Więcej
Patronalne święto ministrantów
(2010-11-21)

Drodzy Ministranci, Parafianie i Goście! Zapraszamy do wspólnych obchodów ministranckiego święta ku czci św. Tarsycjusza. Od dzisiaj uruchamiamy specjalny serwis „rozrywkowy”, w którym możesz sprawdzić swoją ministrancką wiedzę.

Więcej