Historyczny awans…

Poniżej prezentujemy spojrzenie animatora Mateusza na to wydarzenie.

Dnia 28 listopada 2015 roku o godzinie 9:30  w naszym dekanacie odbyły się  kolejne już eliminacje do turnieju ministranckiego. Rozgrywki odbyły się na terenie Sali gimnastycznej szkoły nr 13 w  Bogucicach. Jak co roku drużyny ministrantów z różnych parafii naszego dekanatu spotykały się aby wyłonić mistrzów, którym przysługuje udział w Archidiecezjalnych Rozgrywkach Ministrantów.  Parafie jakie zmierzyły się to:
- Najświętszego Serca Pana Jezusa z Katowic – Murcki
- Św. Szczepana z Katowic – Bogucice

Nasi koledzy z Murcek wystawili tylko piłkarzy z kategorii szkoły podstawowej co wiązało się z automatycznym awansem naszych drużyn z gimnazjum i szkoły średniej poprzez walkower… Mimo tego emocji nie zabrakło i podczas rozgrywek swój „mecz o wszystko” rozgrywali nasi podopieczni z podstawówki, którzy  musieli stawić czoła ministrantom parafii NSPJ z Murcek, którzy rok temu awansowali do dalszych rozgrywek. Poprzeczka bez wątpienia  była wysoko postawiona lecz naszym chłopakom nie robiło to żadnej różnicy i dumnie ruszyli w bój o awans.

Mecz rozpoczął się szybkimi akcjami obu drużyn, dokładne podania, celne strzały – mecz palce lizać. Nie zabrakło także wspaniałych interwencji i parad naszego bramkarza Olafa Przewdzieckiego. Gdy jedna drużyna strzeliła gola druga odpowiadała tym samym. Po regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 7:7 (warto dodać że wszystkie bramki dla naszych piłkarzy  trafił Szymon Molitorys, który tym popisem zapisał się w historii naszej parafii i jako pierwszy strzelił w rozgrywkach 2 hat-tricki w jednym meczu). Aby wyłonić zwycięzców nastąpiła dogrywka w której każda sekunda była na wagę złota. Murcki szybko ruszyły z atakiem i zdobyły 2 bramki ( 9:7 dla Murcek) czas upływał nieubłaganie. I stało się nasza drużyna goniła wynik strzelając 8 bramkę, lecz ostatni gwizdek zakończył ten wyrównany mecz … W ostateczności ministranci z Murcek wygrali i  awansowali dalej…

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach diecezjalnych!

An. Mateusz Sadowski


Wróć
Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 3
Ilość odwiedzin: 4174173