Ministranci

Obecnie w naszej parafii jest ponad trzydziestu ministrantów młodszych. Są to chłopcy sobol rece.jpgchodzący do szkoły podstawowej i gimnazjum. Na ich strój składa się biała komża, oraz kołnierz i sutanka (rewerenda) w kolorze czerwonym, zielonym,  fioletowym lub czarnym. Ministranci młodsi podzieleni są na 8 grup służby niedzielnej, oraz grupy formacyjne dostosowana do wieku.
Każdy ministrant w tygodniu spełnia swoją posługę poprzez:
•    jedną wyznaczoną Mszę świętą niedzielną (zmieniająca się co tydzień godzina)
•    dwukrotną służbę w tygodniu (Msza wieczorna lub poranna).
Za każdą służbę przyznawane są punkty, które pod koniec miesiąca są podliczane, a najsumienniejszy ministrant otrzymuje zaszczytny tytuł Ministranta Miesiąca, który otrzymuje specjalny krzyż, który nosi przez cały miesiąc na swoim stroju liturgicznym. Zebrane punkty są również brane pod uwagę kolodziejski gablotka.jpgw czasie kolędy czy wyjazdów ministranckich. Ministranci, którzy uzbierają właściwą liczbę punktów mają zaszczyt chodzić na kolędę czy wyjechać na proponowany wyjazd za bardzo niską kwotę pieniężną.
W każdą sobotę ministranci spotykają się na zbiórce. Zwykle odbywa się ona o godzinie 9.00. Chłopcy mają też swoją zakrystię, gdzie każdy stara się dbać o porządek, chociaż nie zawsze to wychodzi :)
Zapraszamy poniżej, aby zapoznać się z sylwetkami naszych ministrantów…

Bogdan Szymura

Jestem mądry, szukam przyjaciół i kasy. Lubię matmę, piłkę nożną, rugby, kosza i jedzenie. Uwielbiam kompa i gry planszowe. Lubię jeść chipsy i tłuste potrawy. Chcialbym pojechać do Amsterdamu i Madrytu. Lubię komedie romantyczne, a nie cierpię dziewczyn.

Jakub Grzywacz

Cześć jestem Kuba. Lubię grać w piłkę nożną i ping-ponga. Moim najlepszym przyjacielem jest Kacper Gieroń. Lubię słuchać muzyki. I tyle o mnie :)

Kacper Gieroń

Cześć jestem Kacper i tyle, co powinieneś o mnie wiedzieć :)

Stanisław Szymura

Chodzę do II klasy. Jestem przystojny i niezbyt wysportowany. Lubię czytać książki i grać na komputerze. Lubię jeść hamburgery. Moje przezwisko to Kujawian. Chciałbym pojechać na koniec świata.

Oskar Muller

Cześć. Jestem Oskar, chodzę do gimnazjum nr 10. Interesuje sie piłką nożną i e-sportem.

Łukasz Stanecki

Hej! Mam na imię Łukasz(pseudonim Luki). Chodzę do V klasy Szkoły Podstawowej nr 2. Uczę się gry na organach i śpiewam w chórze parafialnym.

Wiktor Szymura

Cześć jestem Wiktor. Bardzo lubię grać w piłkę nożna, grac na komputerze, bawić sie zabawkami szczegolnie autkami. Lubię jeść gruszki. Bardzo kocham swoich braci. Lubię chodzić po murach i chciałbym iść do wojska.

Bartek Kukuła

Hej! Jestem Bartek. Lubię jeździć na rowerze i na nartach. W wolnych chwilach ogladam telewizję, gram na komputerze i PSP. Bardzo lubię jeździć nad morze i w góry.

Łukasz Kalisiak

Minęło już kilka lat od chwili, kiedy zostałem ministrantem. Jest to bardzo dobrze spędzony czas. Poza służbą lubię spotykać się ze znajomymi oraz malować.

Marek Chmieliński

Siema, jestem Marek chodzę do "13". Z przedmiotów w szkole lubię J. Polski i WF. Mam 12 lat. W Służbie Liturgicznej Ołtarza jestem już 3 lata. I bardzo kocham Pana Boga. Chcę iść śladami Świętego Tarsycjusza :)

Paweł Kustrzyk

Hej! Jestem Paweł. Lubię nalesniki. Uwielbiam jazdę na rowerze, grać na komputerze i w piłkę, lubię chodzić do kościoła. Chodzę do klasy 4 a w SP 13.

Andrzej Pawelczyk

Hej! Jestem Andrzej! Mam dwie siostry. Lubię grać w piłkę nożną i na komputerze. Interesuję się  ogólnie sportem, a w szczególności siatkówką, piłką ręczną i piłką nożną. Moim marzeniem jest pojechać do Disneylandu i Paryża. Do ministrantów zachęcił mnie ks. Czarek i nie żałuję!

Szczepan Waleczek

Cześć, jestem Szczepan, chodzę do 3 klasy i uwielbiam pierogi. Mam młodszą siostrę, z którą gram na PS3 w Gwiezdne Wojny. Chodzę też na kick boxing.

Szymon Molitorys

Na imię mam Szymon, ale lubię jak mnie nazywają po angielsku Simon. Bardzo lubię służyć w kościele jako ministrant. Od dawna o tym marzyłem. Uwielbiam grać w piłkę i grać na komputerze. Lubię też czytać komiksy. Nie cierpię za to szpinaku.

Jakub Pawlak

Siema jestem Kuba, lubię grać w gry komputerowe i w Fife na salkach. W wolnych chwilach gram w Nogę. Jestem ministrantem ponieważ mogę być bliżej Boga.

Filip Czapla

Siemanko jestem Flapo! Lubię ogórki i chciałbym być w GROMIE. Lubię grać na komputerze dużo spać i jeść  - jestem leniwy. Lubie narty, pływanie, kosza, piłkę ręczną oraz  podróżować.   Mam siostrę Madzię i lubię pierniki :)

Marcin Sitkiewicz

Hej! Jestem Marcin :) Urodziłem się 19 maja 2001 r. Gram na akordeonie od 2008 r. w zespole akordeonistów. W wolnych chwilach słucham Gangman Style i gram na PSP. Lubię placki i colę. Uwielbiam pływać. Moimi najlepszymi kolegami są: Perzan, Szczepan, Seba, Adrian i Filip. Bardzo lubię ks. Czarka! Mam kota, z którym mogę się bawić, ale muszę uważać, bo jest bardzo zadziorny. Mój tata też gra w zespole na werblu. A teraz żart: Spotyka się dwóch kolegów. Jeden pyta drugiego. Wiesz, bo my się modlimy przed jedzeniem, a wy się modlicie? Kolega odpowiada: nie bo moja mama dobrze gotuje :-) Jakby co to piszcie na e-mail: marcin.sitkiewicz@spoko.pl

Michał Gulla

Siema, jestem Michał! Bardzo kocham swoją siostrę. Lubię jeździć na nartach i jeść pierogi (a zwłaszcza ruskie). Jak dorosnę chciałbym zamieszkać na wsi oraz zostać strażakiem. W wolnych chwilach odpoczywam czytając książki oraz grając na komputerze.

Wojciech Mierzwa

Cześć jestem Wojtek. Lubię jeść frytki, placki i banany. Lubię czytać książki i grać na komputerze. Najbardziej w ministranctwie podoba mi się służba przy ołtarzu.

Sebastian Góra

Część, jestem Seba. Uwielbiam pływać na basenie. Co do muzyki, to słucham wszystkiego, co wpadnie mi w ucho. Mój ulubiony film to "Piraci z Karaibów".  Chodzę do SP 2  i nie znoszę angielskiego i kocham WF.

Damian Hefeman

Cześć jestem Damian. Lubię Piłkę nożną oraz Tenis stołowy. Moją ulubioną serią filmów są „Szybcy i wściekli”.

Dominik Krupczyński

Cześć jestem Dominik. Bardzo lubię grać na x-Boxie, kocham zwierzęta oraz filmy przygodowe. Uwielbiam jeździć na nartach. Lubię służyć Bogu.

Paweł Matusik

Siemka wszystkim. Zwą mnie Pawełkiem. Lubię pograć w bala. Uczęszczam do szkoły numer 62 ;) Mój ulubiony przedmiot to WF i basen. Moja miłość to pizza i placki <3

Marek Molitorys

Lubię jeść frytki i pizze oraz grać w piłkę nożną, pin-ponga i jeździć na rowerze. Mój ulubiony film to "Piraci z Karaibów". Lubię grać w gry na komputerze. Chodzę do Katolickiej  Szkoły Podstawowej.

Kamil Sikora

Cześć jestem Kamil, Chodzę do Gimnazjum nr 10. Lubię jeździć na rowerze i łyżwach, za to nie lubię chodzić do Szkoły ;). Moim ulubionym jedzeniem jest Spaghetti. Kocham oglądać TV i grać na telefonie.

Oliwier Grzela

Cześć jestem Oliwier, chodzę do B klasy i lubię jeść frytki. W przyszłości chciałbym zostać kierowcą. W wolnych chwilach gram na salkach w Tenis Stołowy.

Mateusz Ogłaza

Siema mam na imię Mateusz. Bardzo lubię jeść: Pizze i popijać ją litrami Pepsi.

Piotr Szołtys

Hej! Jestem Piotrek! Mam trzyletniego brata. Lubie bawić się klockami LEGO i jeść frytki. Do ministrantów zachęcił mnie ks. Czarek i bardzo się z tego cieszę. W ministranctwie najbardziej mi się podoba chodzić z "Gośćmi Niedzielnymi" i ampułkami.

Olaf Przewdziecki

Cześć jestem Olaf lubię lego. Trzy razy zająłem pierwsze miejsce w konkursie lego. Lubię jeść Pizzę i Kebaby. Do ministranctwa zaprosił mnie wójek, który jest lektorem. Jestem ministrantem od 3 lat.

Kamil Żyłka

Cześć, jestem Kamil. Lubię jeść hamburgery i pizze, interesuję się muzyką pop. Chciałbym pojechać do Nowego Yorku. W ministranctwie najbardziej lubię dzwonić gongiem.

Błażej Mikoś

Cześć, jestem Błażej. Lubię chodzić na karate, jeść pizze i frytki. Lubię sporty, a w szczególności biegi np. uczestniczę w tzw. "biegu dzika", który polega na przebiegnięciu 5 lub 20 kilometrów. Lubię też jazdę na rowerze. W przyszłości chciałbym zostać architektem. Do przyjścia na ministrantów zachęcili mnie Piotrek i Mateusz.

Mateusz Dudek

Cześć Jestem Mateusz. Chodzę do piątej klasy, w wolnych chwilach gram w nogę lub gry komputerowe. Uwielbiam żartować i jeść Fast Food. Moje ulubione lekcje to: Przyroda, Matematyka i WF.

Szymon Matusik

Cześć mam na imię Szymon Matusik. Lubię grać w GTA V i jeść Pizze. Po zbiórce często gram w Ping-Ponga.

Cześć mam na imię Szymon Matusik. Lubię grać w GTA V i jeść Pizze. Po zbiórce często gram w Ping-Ponga.
Paweł Dąbrowski

Cześć jestem Paweł! Mam 11 lat i chodzę do szkoły podstawowej nr 13. Interesuję się piłką nożną, a moim ulubionym zawodnikiem jest Cristiano Ronaldo.  W przyszłości też chciałbym zostać piłkarzem.  Moje hobby to wędkarstwo. Lubię jeździć na zawody wędkarskie, które rozpoczynają się wiosną, a kończą jesienią. Uwielbiam grać na komputerze, a moją ulubioną grą jest GTA.  W ministranctwie najbardziej podoba mi się dzwonienie gongiem.

Mateusz Borys

Cześć jestem Mateusz! Mam 11 lat i chodzę do klasy V.  Lubię jeździć na rowerze, grać w piłkę nożną i na konsoli. Lubię też oglądać przygody Indiany Jonesa.  Cieszę się, gdy mogę spędzić czas wolny z moimi rodzicami i młodszym bratem. Chciałbym podróżować. Szczególnie chciałbym pojechać do Tajlandii. Moim ulubionym daniem jest pizza, frytki i kurczak. W ministranctwie podoba mi się to, że mogę spotkać się z kolegami, których mam coraz więcej.

Cyprian Grzywnowicz

Cześć! Jestem Cyprian, chodzę do szkoły podstawowej nr 62 w Katowicach. Interesuję się piłką nożną i grami komputerowymi. Ministrantem jestem od 3 lat i nie żałuję!

Maciej Loska

Hej! Jestem Maciek! Mam 10 lat i chodzę do SP 13. Mam dwie starsze siostry. Lubię grać w piłkę nożną i moimi ulubionymi piłkarzami są Leo Messi i Robert Lewandowski. W przyszłości sam też chciałbym zostać piłkarzem. Lubię podróżować i chciałbym kiedyś polecieć samolotem do Rio de Janeiro.  Z jedzenia lubię pizzę, frytki i hamburgery.

Paweł Surman

Jestem Paweł mam 9,5 lat. Mam starszą siostrę Julię i młodszego brata Mateusza. Lubię jeść lody, grać w piłkę nożną i ping-ponga. Interesuję się ratownictwem medycznym, policyjnym i strażackim. Lubię chodzić do kościoła i służyć przy ołtarzu.

Franciszek Gawlik

Jestem Franek. Ministrantem zostałem zaraz po I komunii świętej. Bardzo lubię służyć przy ołtarzu, a najbardziej lubię dzwonić dzwonkami i gongiem. Do ministranctwa zachęcił mnie mój brat – Krzyś. W wolnym czasie lubię grać w Minecrafta, jeździć na hulajnodze i na rowerze.

Mateusz Onik
Krzysztof Chrostek
Jakub Pękala

Nazywam się Kuba. Od kilku lat jestem ministrantem. Poza chodzeniem do kościoła zajmuję się muzyką: komponuję, nagrywam. Skończyłem PSN. Ministranctwo jest wspólnotą bez, której nie zaszedł bym tak daleko.

Dawid Dreszer

Hej jestem Dawid, mam 12 lat a Ministrantem jestem od września 2016 roku. Lubię sport, a w szczególności Sztuki Walki, Skoki Narciarskie i Piłkę Nożną. Lubię Fast Food. Ministranctwo bardzo mi się podoba a najbardziej lubię dzwonić dzwonkami.