Animatorzy

animatorzy1.JPGAnimatorzy to jedna z najbardziej odpowiedzialnych funkcji ministrantów. Zadania animatorów skupione są na opiece nad młodszymi, mniej doświadczonymi kolegami oraz na dbaniu o ich formację duchową, a także pomoc w zdobywaniu „warsztatu ministranckiego”. Aby sprostać temu zadaniu każdy animator powinien być osobą odpowiedzialną, dyspozycyjną, dającą przykład młodszym kolegom.
Animatorzy pomagają w organizacji wielu atrakcji zaplanowanych dla ministrantów, gdyż z samej nazwy powinni ożywiać, animować życie wspólnoty (ogniska, konkursy, wyjazdy do kina, wycieczki itp.). Angażują się oni również w życie Parafii, poświęcając wiele swojego czasu podczas przygotowań do świąt i różnych uroczystości sanktuaryjnych.

Na strój animatora składa się biała alba, pas w jednym z trzech kolorów liturgicznych (czerwony, zielony lub fioletowy) oraz krzyż animatorski na piersi.

Czekamy na nowych animatorów, a tymczasem zobaczcie nasze perełki…

Patryk Paszko

Wiele wiosen już minęło od chwili, kiedy zostałem ministrantem. Jestem wdzięczny Bogu za ten czas i za wspaniałych ludzi, których zdążyłem już poznać i których poznam w przyszłości. Poza służeniem przy ołtarzu, działam w kabarecie i uczę się  w technikum na kierunku awionika. Moimi pasjami są: literatura, sztuka, modelarstwo, lotnictwo, i inne rzeczy, które lubię robić, ale na które niestety coraz bardziej brakuje mi czasu :)

Sebastian Nowak

Ministrantem jestem od 2000 roku, więc ponad połowę swojego życia służę przy ołtarzu. Z biegiem lat robię to coraz częściej i coraz chętniej. Oprócz życia ministranckiego wiodę szalone życie studenta - Studiuję Energetykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W wolnym czasie gram na gitarze, dbam o swoją formę uprawiając różne sporty, czytam książki, wiersze (szczególnie autorstwa ks. Twardowskiego) i lubię zrelaksować się przy dobrym filmie. Ulubiony cytat z Pisma Świętego:

"Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony!"

Sebastian Wróbel

Nazywam się Sebastian, jestem Ministrantem już od ponad 10 lat. Aktualnie pełnię funkcję Animatora w naszej wspólnocie. Interesuje się muzyką i gram na Gitarze, w przyszłości chciałbym zostać realizatorem dźwięku.

Mateusz Wyszogrodzki

Jestem Mateusz Wyszogrodzki i mówią na mnie "Wyszo". Lubię jeździć na nartach, rowerze i na rolkach. Lubię jeść niezdrowe jedzenie i pić colę. Podoba mi się film: Nie ma to jak statek. Mój adres: mateo297@o2.pl

Kamil Sojka

Nazywam się Kamil. Interesuję się sportem (w szczególności piłką nożną) oraz kabaretami. Obecnie uczęszczam do szkoły średniej (im.Romualda Mielczarskiego na Tysiącleciu).   W szkole lubię to, że przynajmniej w weekendy i święta  nie muszę jej oglądać :) . Z przedmiotów najbardziej lubię religię i biologię, a najmniej język rosyjski. Z filmów uwielbiam komedie, horrory oraz fantastykę. W ministranctwie oprócz służby podobają mi się nasze spotkania.

Jakub Sak

Cześć! Jestem Kuba, interesuję się komputerami, siatkówką, koszykówką i piłką ręczną. Lubię frytki i jak każdy nie lubię się uczyć... :)

Patryk Kowalski

Cześć! Jestem Patryk. Interesuję się sportem i dziewczynami. Lubię piłkę nożną i siatkówkę. Nie pogardzę również fajną imprezą :)

Łukasz Wolak

Jestem Łukasz. Chodzę do Śląskich i kiedyś będę mechanikiem (jak coś trzeba naprawić piszcie) Poza urokiem, wdziękiem i mądrością posiadam takie cechy jak: urok, wdzięk, mądrość i skromność.
Ps. Nie martwcie się, jestem zajęty ;)

Janusz Sternal

Joł! Jestem piękny i uroczy, ktoś zaprzeczy? Mój pseudonim to Nirets mimo, że i tak nikt go nie używa. Nie lubię chodzić do szkoły, zdecydowanie wole wracać. Lubię mange i anime. Kocham komedie i kabarety (im głupsze tym lepsze). Najbardziej lubie słuchać rocka i metalu (ale też to co w ucho wpadnie). Moim marzeniem jest zaraz po szkole zostać emerytem. Pozdro ;) szczególnie dla dziewczyn i mojej grupy!

Ryszard Szymik

Jestemże Rychard ze Lajon Hart, mąż zacny, kiyem żelanym doskonale wymachuyący, lubye wpadać na zbiórki raz na jakiś (hehe) czas ;) i szkolić młodszych kolegów (też hehe). Ostatnymy czasy polubyiłem równy szpaler i złożone ręce. Jeśli mnie spotkacie to tak yakbyście znaleźli czterolystną koniczynkę...

Radosław Pawluczuk

Witam. Jak widać mam na imię Radek, a dla przyjaciół Radziu :)
Ministrantem jestem od 2004 roku i czasu spędzonego jako ministrant nie zamieniłbym na nic innego.
Interesuję się Outdoor’em i sprzętem z nim związanym (ponieważ kocham góry) oraz sportami motorowymi (zwłaszcza F1). W nielicznych wolnych chwilach uwielbiam oglądać w TV kabarety, im głupsze tym lepsze ;)
Do zobaczenia w kościele!!!

Kamil Perzanowski

Cześć. Jestem Kamil, mam 20 lat. W Służbie Liturgicznej Ołtarza jestem od 11 lat. Przeżyłem ze wspólnotą Ministrantów wiele dobrych chwil. W tym momencie skończyłem naukę i zacząłem pracę. Jestem animatorem i nadal staram się wnosić do Służby Liturgicznej Ołtarza to, co najlepsze.

Adrian Fiszer

Jestem Adrian, dla przyjaciół Fiszu.

W życiu stosuję zasadę 3C:

(C)elebracja każdej chwili, aby nie trwonić

(C)zasu - który powięcam Bogu w

(C)nocie, by być przykładem dla kolegów.

Mateusz Sadowski