Animatorzy

animatorzy1.JPGAnimatorzy to jedna z najbardziej odpowiedzialnych funkcji ministrantów. Zadania animatorów skupione są na opiece nad młodszymi, mniej doświadczonymi kolegami oraz na dbaniu o ich formację duchową, a także pomoc w zdobywaniu „warsztatu ministranckiego”. Aby sprostać temu zadaniu każdy animator powinien być osobą odpowiedzialną, dyspozycyjną, dającą przykład młodszym kolegom.
Animatorzy pomagają w organizacji wielu atrakcji zaplanowanych dla ministrantów, gdyż z samej nazwy powinni ożywiać, animować życie wspólnoty (ogniska, konkursy, wyjazdy do kina, wycieczki itp.). Angażują się oni również w życie Parafii, poświęcając wiele swojego czasu podczas przygotowań do świąt i różnych uroczystości sanktuaryjnych.

Na strój animatora składa się biała alba, pas w jednym z trzech kolorów liturgicznych (czerwony, zielony lub fioletowy) oraz krzyż animatorski na piersi.

Czekamy na nowych animatorów, a tymczasem zobaczcie nasze perełki…

Patryk Paszko

Wiele wiosen już minęło od chwili, kiedy zostałem ministrantem. Jestem wdzięczny Bogu za ten czas i za wspaniałych ludzi, których zdążyłem już poznać i których poznam w przyszłości. Poza służeniem przy ołtarzu, działam w kabarecie i uczę się  w technikum na kierunku awionika. Moimi pasjami są: literatura, sztuka, modelarstwo, lotnictwo, i inne rzeczy, które lubię robić, ale na które niestety coraz bardziej brakuje mi czasu :)

Sebastian Nowak

Ministrantem jestem od 2000 roku, więc ponad połowę swojego życia służę przy ołtarzu. Z biegiem lat robię to coraz częściej i coraz chętniej. Oprócz życia ministranckiego wiodę szalone życie studenta - Studiuję Energetykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W wolnym czasie gram na gitarze, dbam o swoją formę uprawiając różne sporty, czytam książki, wiersze (szczególnie autorstwa ks. Twardowskiego) i lubię zrelaksować się przy dobrym filmie. Ulubiony cytat z Pisma Świętego:

"Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony!"

Sebastian Wróbel

Nazywam się Sebastian, jestem Ministrantem już od ponad 10 lat. Aktualnie pełnię funkcję Animatora w naszej wspólnocie. Interesuje się muzyką i gram na Gitarze, w przyszłości chciałbym zostać realizatorem dźwięku.

Mateusz Wyszogrodzki

Jestem Mateusz Wyszogrodzki i mówią na mnie "Wyszo". Lubię jeździć na nartach, rowerze i na rolkach. Lubię jeść niezdrowe jedzenie i pić colę. Podoba mi się film: Nie ma to jak statek. Mój adres: mateo297@o2.pl

Kamil Sojka

Witajcie Serdecznie 

Jestem Kamil obecnie mam 22 lata, lecz po cudnym dniu kobiet czyli 09.03 mój wiek będzie się zmieniał z racji tego że 09.03 mam urodziny ^^ Ministrantem jestem od roku 2004. Czasu który poświęciłem na bycie w tej grupie nie zamieniłbym na nic innego. Dzięki temu że jestem ministrantem znalazłem wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Obecnie pracuję. Interesuję się sportem takim jak piłka nożna ( Manchester United ), a także piłką ręczną i siatkówką, ale to tylko reprezentacją. Jestem miły, radosny, romantyczny ^^ otwarty na wszelką współpracę. 

Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości to możecie pisać do mnie na maila kami15_1835@wp.pl

Ps. Jestem wolny, taka mała informacja dla dziewczyn.

Pozdrawiam

Jakub Sak

Cześć! Jestem Kuba, interesuję się komputerami, siatkówką, koszykówką i piłką ręczną. Lubię frytki i jak każdy nie lubię się uczyć... :)

Patryk Kowalski

Cześć! Jestem Patryk. Interesuję się sportem i dziewczynami. Lubię piłkę nożną i siatkówkę. Nie pogardzę również fajną imprezą :)

Janusz Sternal

Najlepszą i najważniejszą decyzją mojego życia było zostanie ministrantem. To doprowadziło mnie do lepszego poznania Boga i Kościoła, dzięki czemu teraz jestem absolwentem teologii oraz dumny z bycia katolikiem. Bardzo lubię czytać książki oraz interesuje się popkulturą amerykańską i japońską.

Ryszard Szymik

Jestemże Rychard ze Lajon Hart, mąż zacny, kiyem żelanym doskonale wymachuyący, lubye wpadać na zbiórki raz na jakiś (hehe) czas ;) i szkolić młodszych kolegów (też hehe). Ostatnymy czasy polubyiłem równy szpaler i złożone ręce. Jeśli mnie spotkacie to tak yakbyście znaleźli czterolystną koniczynkę...

Radosław Pawluczuk

Animator w stanie spoczynku. Swoją emeryturę przeżywam jednak aktywnie w chórze parafialnym. Nauczyłem 2 roczniki kandydatów jak być ministrantem oraz co znaczy nim być w życiu codziennym. Przez 2 lata również byłem odpowiedzialny za przygotowywanie największych Celebracji liturgicznych pełniąc funkcję Ceremoniarza w naszej parafii. Ministrantem zostałem w 2004 roku wieku 10 lat spod ręki ks. Janusza Wilka. W tym czasie nauczyłem się wielu wartości, dlatego ten sposób życia szczerze mogę polecić każdemu młodemu adeptowi liturgiki.

W życiu prywatnym jestem miłośnikiem turystyki górskiej. W nielicznych, wolnych chwilach lubię też pograć sobie na gitarze lub w gry video.

PAX!

Kamil Perzanowski

Cześć. Jestem Kamil, mam 20 lat. W Służbie Liturgicznej Ołtarza jestem od 11 lat. Przeżyłem ze wspólnotą Ministrantów wiele dobrych chwil. W tym momencie skończyłem naukę i zacząłem pracę. Jestem animatorem i nadal staram się wnosić do Służby Liturgicznej Ołtarza to, co najlepsze.

Adrian Fiszer

Jestem Adrian, dla przyjaciół Fiszu.

W życiu stosuję zasadę 3C:

(C)elebracja każdej chwili, aby nie trwonić

(C)zasu - który powięcam Bogu w

(C)nocie, by być przykładem dla kolegów.

Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 6
Ilość odwiedzin: 4350941