Lektorzy i Kantorzy
Ministranci Starsi

IWO_0910.jpgMinistranci starsi naszej parafii są to ministranci w przedziale od trzeciej klasy gimnazjum przez szkołę ponadpodstawową aż po studia. Niektórzy wstąpili już w związki małżeńskie, ale nadal ubogacają liturgie poprzez swoją służbę. W naszej parafii mamy około 30 lektorów z czego około dziesięciu uczestniczy w stałej pracy formacyjnej na odprawach, które odbywają się w czwartki o godz. 19.00. Ministranci starsi w naszej parafii spełniają najróżniejsze zadania oprócz czytania Słowa Bożego podczas Mszy świętej (Lektorzy), czy prowadzenia pieśni (Kantorzy), prowadzą np. punktację służby liturgicznej, pomagają w prowadzeniu grup na zbiórkach czy wyjazdach, współtworzą spotkania integracyjne w grupie ministrantów (np. święto Tarsycjusza), pomagają także w bieżących sprawach księżom i animatorom.
Ministrant starszy jest ubrany w białą albę oraz cingulum. Każdy ministrant, a w szczególności ten, który czyta Słowo Boże, powinien starać się być wzorem do naśladowania dla swoich kolegów i zawsze starać się służyć swoją pomocą.

Poznaj najwytrwalszych ministrantów!

Łukasz Lesiak

Siemka wszystkim, jestem Łukasz. Interesuje się sportem i grami komputerowymi (internetowymi). Lubię chodzić do kina i do zobaczenia na seansie :)

Bartek Kołodziejski

16-letni licealista. Ministrant z 7-letnim stażem. Lubię dobrą muzykę i nowe technologie.
Jeśli chcesz mi coś napisać lub przekazać pisz na maila kolodziejski.bartlomiej@gmail.com

Piotr Kozłowski

Jestem mądry, wysoki i gruby. Lubię poczytać gazetę. Lubię kiedy Artur przestawia ławki.

Piotr Matera

Jestem dłużej ministrantem niż proboszcz u nas proboszczem....

Adam Reimann

Cześć! Chodzę do szkoły (ale to chyba normalne...), lubię wszystko i nic, czyli AirSoftGun, militaria, rowery, komputery i inne bajery. Słucham również muzyki, a ulubione gatunki to reggae i podobne, rock, czasami metal i to co mi jeszcze odpowiada. Ministranctwo dużo dla mnie znaczy, jakby nie bylo siedzę w tym już prawie 9 lat xD Chwilowo mam stałą pracę, którą jest rozkładanie sprzętu dla chórku w piątki i niedziele oraz wtedy kiedy jest taka potrzeba ;P Plany na przyszlość ... (uzupełnić później).  Pozdro i Bless YA !
PS kontakt adrayman1@gmail.com lub GG: 5396734

Maksymilian Michałek

Mówią że jestem szefem, ale teraz już na zasłużonej emeryturze....

Zbigniew Rohr

Mówią, że ciekawość, to pierwszy stopień do piekła. Ministrantem zostałem z ciekawości i dalej jestem ciekawy Bożych tajemnic – to przysłowie polecam przemodlić…

Maciej Wolny

Aktywny emeryt. Członek Rady Starszych i Dekoratorni. Niestety dla wielbicielek już zajęty.

Dominik Kaszowski

Uwielbiam grać w brydża. Lubię jeść słodycze. Fajne kobiety lubię niestety, w brydża gram i multum ich mam. Fajne kobiety, brydż, kabarety to wszystko to moje zoo.

Przemysław Piwowarczyk

Student. Nauczyciel. Profesor - wszystko w jednym...

Paweł Bojdyła

Jestem osobą, która dzieli swój czas na rzeczy pożyteczne i przyjemne. Na co dzień w pracy mam dobry Kontakt z ludźmi i staram się służyć im pomocą oraz spełniać ich oczekiwania. Moje zainteresowania to przede wszystkim sport, oprócz tego lubię posłuchać dobrej muzyki i zobaczyć ciekawy film.

Krzysztof Gawlik

Cześć! Jestem Krzysiek. Ministrantem jestem od 2009 roku. Interesuję się "Gwiezdnymi Wojnami". W wolnym czasie lubię grać w gry oraz spędzać czas ze znajomymi. Chodzę do szkoły, bo muszę, a na msze święte, bo lubię :) W ministranctwie podoba mi się służba Bogu :)

Jakub Nowak

Siemka, z tej strony Kuba. Swoje powołanie do służby Bogu poczułem już w przedszkolu a od 2009 roku jestem pełnoprawnym ministrantem. Lubię jeździć na rowerze i marnować czas :d Do Kościoła chodzę dla Boga, by pogłębiać swoją wiarę.

Jan Dybkowski

Witam! Ja bardzo lubię jeść frytki i spagetti. Lubię gry i filmy wojenne. Moje hobby to uczenie się historii, a ulubiona zabawki to żołnierzyki. Sam kiedyś w przyszłości chciałbym zostać żołnierzem!

Michał Mierzwa
Mateusz Kowalski

Cześć jestem Siwy, chodzę do Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. Trenuję w GKS Katowice. W Służbie Liturgicznej Ołtarza jestem od roku i to lubię.

Grzegorz Sobolewski

Siemka jestem Sobol! Lubię frytki i biorę na klatę 50 kg. Lubię grać w nogę Zbieram datki na przenoszenie ławek. "Sobol tu, Sobol tam, Sobol nigdy nie jest sam".

Mateusz Gulla

Nie będę takim jakim chca mnie widziec inni,
wyglądam tak jak sam sobie się podobam,
nie tanczę jak grają z pozoru ci niewinni,
zawsze bede sobą - o to spokojna głowa.

Bless ya! Pozdro :)

Mateusz Wieczorek
Jerzy Michałek
Krzysztof Reimann

Szczęść Boże!

Jestem Krzychu i chodzę do Technikum im. Postańców Śląskich na Profil Technik Elektryk. Moje zainteresowania to militaria i muzyka. Ulubione lekcje to Historia i Religia. Lubię się włóczyć więc na pewno się gdzieś spotkamy.

Szczęść Boże!
Jestem Krzychu i chodzę do Technikum im. Postańców Śląskich na Profil Technik Elektryk. Moje zainteresowania to militaria i muzyka. Ulubione lekcje to Historia i Religia. Lubię się włóczyć więc na pewno się gdzieś spotkamySzczęść Boże! Jestem Krzychu i chodzę do Technikum im. Postańców Śląskich na Profil Technik Elektryk. Moje zainteresowania to militaria i muzyka. Ulubione lekcje to Historia i Religia. Lubię się włóczyć więc na pewno się gdzieś spotkamy.
Piotr Staroń

Nazywam się Piotrek Staroń, chodzę do szkoły podstawowej numer 62 na ul. ordona. Uwielbiam czytać książki przygodowe i fantastyczne oraz lubię kurczaka panierowanego. moim hobby jest czytanie! Moim najlepszym kolegą jest Grzegorz Sobolewski i Konrad Chruścicki.

Kamil Kapitan

Siemka jestem Kamil. Lubię grać w Star Wars. Lubię historie, grać w piłkę nożną i pływać. Bardzo lubię Ks. Czarka.

Krzysztof Engelman
Szymon Sadowski

Ja czyli, Szymon (Młody Sado) w parafii angażuje i realizuję się muzycznie śpiewam w chórze parafialnym ,,św. Cecylia' oraz w chórze na Giszowcu ,,SPES" czyli, nadzieja (wspomagam również nasz parafialny chórek dziecięcy). Interesuje się muzyką chóralną i organową (mam już coś na swoim koncie).Ministrantem jestem od 10 lat. Służba Bogu nauczyła mnie otwartości, sumienności, odpowiedzialności, pomocy innym, obowiązkowości.

Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym
urodziny obchodzą:


Szymon Sadowski

Solenizantom życzymy
Błogosławieństwa Bożego...
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 5
Ilość odwiedzin: 2186189