Kandydaci

ministrant-funkcje.jpgKażdy nowo przyjęty kandydat rozpoczyna okres przygotowania, po którym może zostać przyjęty do grona ministrantów. Odbywa sie to poprzez nałożenie przez księdza opiekuna lub księdza proboszcza kołnierza.
Co tydzień w sobotę o godz. 10.00. kandydaci mają swoje spotkania w Domu Parafialnym. Na początku każdy otrzymuje Notatnik Kandydata, który musi być uzupełniany po każdym spotkaniu. Formacja obejmuje podstawowy zakres wiedzy oraz ćwiczenia praktyczne. Najczęściej praktyka odbywa się w kościele parafialnym. Zajęcia praktyczne są zawsze bardzo lubiane przez chłopców. wyszogrodzkimina.jpgTam właśnie poznają stroje liturgiczne, uczą się dzwonić na dzwonkach i gongu oraz podawać patenę. Podczas spotkań kandydaci uczą się także pojęć związanych z kościołem, przebiegu liturgii oraz podstawowych modlitw ministranckich.
Symbolem kandydata jest biała komża, która oznacza czystość duszy oraz sutanka (rewerenda) w trzech kolorach liturgicznych. Kandydat podczas czasu próby powinien odznaczać się szczególną gorliwością i sumiennością. To właśnie te czynniki, oprócz wiedzy i praktyki są podstawowym kryterium dopuszczenia do ministranctwa.

Spotkania dla chłopców pragnących zostać ministrantami odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00 w salkach parafialnych... Zapraszamy!!!

Paweł Gumułka

Cześć, jestem Paweł, mam 11 lat. Lubię uczyć się matematyki i grać w piłkę nożną, jestem prawonożny i praworęczny. Chodzę na zajęcia karate. Moim ulubionym kolorem jest niebieski.

Jakub Szymiński

Jestem Kuba, urodziłem się w 2005 roku. Do ministranctwa zachęcił mnie mój kolega Tymek.
W wolnym czasie lubię grać w piłkę nożną, na komputerze oraz xboxie. Mam dwóch młodszych braci, z którymi lubię się bawić.

Quiz
Księga gości
Galeria zdjęć
Urodziny
W dniu dzisiejszym żaden z ministrantów nie obchodzi urodzin.
Kronika
Ciekawe linki
Statystyki
Osób online: 6
Ilość odwiedzin: 2630824